27 lipca 2011

Karnawał Blogowy RPG #23 - zanim zagrałem pierwszą sesję


Pamiętam bardzo dobrze, że jako dzieciak uwielbiałem planszówki i zawsze wszystkich męczyłem, żeby ze mną zagrali. "Mama zagraj", "Tata, no chodź", "Ej Ty, brat zagraj noooo...". Najczęściej bezskutecznie, ale byłem uparty. Zresztą w innym przypadku, nie byłoby mnie tutaj.

Początkiem rpgowania była dla mnie Magia i Miecz. Teraz to wiem, wtedy nie miałem pojęcia. Jak miałem może 7-8 lat dostałem ją w ręce. Do dzisiaj nie wiem skąd ją miałem i czyja ona była. Pamiętam, że strasznie ciężko było nam z kolegami zrozumieć zasady, ale jakoś nam to poszło. Mieliśmy swoich bohaterów, którzy rozwijając się, współpracowali i walczyli ze sobą na drodze do zwycięstwa. Niestety Magia i Miecz gdzieś przepadła, a ja wróciłem do Eurobiznesu i Bitwy Morskiej, nie kontynuując tej wspaniałej nauki przez lata.

W roku 1999, 3DO stworzyło Heroes of Might & Magic III i 3DO widziało, że Heroes III było dobre i piękne. W tym samym również roku napisałem do PSX Fan (taki stary miesięcznik o Playstation), kiedy Heroes III pojawi się na Playstation. Wydrukowali nawet moje pytanie w magazynie i dali mi odpowiedź: "NIGDY!". Uzależniłem się od tej gry, a spodobały mi się w niej głównie wszystkie fantastyczne motywy.

Jednak coś znacznie ważniejszego zdarzyło się na przełomie lat 2001/2002. Zobaczyłem Władcę Pierścieni i coś we mnie odżyło. Przeczytałem całą trylogię i było mi mało. Miałem już w domu porządny, nie modemowy internet i potrafiłem się po nim sprawnie poruszać, więc pomyślałem, że najwyższa pora powrócić do korzeni. Po kilku godzinach szukania, natrafiłem na termin gry fabularne, a po dwóch dniach natrafiłem na Klan Rycerzy Nocy i wtedy właśnie, pierwszy raz zagrałem w RPG. W internecie, ale zawsze!


Prawdziwej sesji nie zagrałem jednak, aż do roku 2005, kiedy to w maju, mój brat przyniósł do domu Fantazyn. To dzięki niemu poznałem osoby, z którymi zagrałem pierwszą sesję nie przez internet. Mimo niemal 4 letniego doświadczenia w grach fabularnych, było to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie...


Najbardziej zadowolony jestem z faktu, że mimo iż nie miałem absolutnie nikogo w moim otoczeniu, kto interesował się rpg i podzielał moje zainteresowania - udało mi się wytrwać i dzisiaj wiem, że było warto.

2 komentarze:

 1. Dodane. Dzieki! Gratuluje pieknego numerka 30. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "W roku 1999, 3DO stworzyło Heroes of Might & Magic III i 3DO widziało, że Heroes III było dobre i piękne."

  Amen :).

  Peace,
  Skryba.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...