3 sierpnia 2011

Master-Mind

Ostatnio było o Klanach RPG, a dzisiaj będzie o Klubach RPG. Chociaż bardziej adekwatną nazwą, byłyby spotkania z grami fabularnymi. Czyli spotykamy się, żeby porozmawiać o grach fabularnych, a niekoniecznie grać. "Zaraz, ale po co rozmawiać, skoro można grać?" Ano po to, żeby rozwijać swoją pasję. Niestety nie każdy ma w okolicy podobnych sobie zapaleńców, gotowych poświęcić na ołtarzu wiedzy, kilka godzin ze swojego życia. Na szczęście, od kilkunastu lat mamy ogólnodostępny Internet w Polsce, a dzięki niemu i kilku entuzjastom, od stycznia 2011 mamy Master-Mind!

Jednak zacznijmy niezobowiązująco... o co w tym wszystkim chodzi. Najważniejsze i najbardziej popularne są czwartkowe spotkania Master-Mind, które odbywają się standardowo o 22:00. Na spotkaniach poruszane są dyskusyjne zagadnienia dotyczące gier fabularnych, odbywają się ćwiczenia doskonalące umiejętności gry oraz spotkania
wiedzowe, umożliwiające zdobycie przydatnych w grach (i w życiu również) informacji na temat m. in. pierwszej pomocy czy jazdy konnej. Do prowadzenia prelekcji zapraszani są uczestnicy Master-Mind, a także osoby dobrze znane w środowisku gier fabularnych. Wszystkie przeszłe tematy można zobaczyć, a znaczną część nawet przesłuchać tutaj i tutaj. Tak, dokładnie. Przesłuchać. Warsztatów można słuchać, kiedy ma się na to ochotę. Nie musisz nawet przychodzić na spotkania (chociaż każdy jest mile widziany). Dodatkowo, tutaj można też zobaczyć jakie pomysły mają uczestnicy na spotkania przyszłe. Prekognicja w czystej postaci.

Kreatywne Niedziele, jest drugim z projektów, realizowanych w ramach Master-Mind. W odróżnieniu od spotkań czwartkowych, tutaj nie ma konkretnego tematu. Ba! Nie ma nawet konkretnej godziny. Na szczęście jest ustalony dzień. Nie pytajcie jaki. Kreatywne Niedziele mają za zadanie rozwiązywać problemy osób grających i osób prowadzących. Starsi czytelnicy pewnie pamiętają program "Twój problem - nasza głowa". Kreatywne Niedziele, mogłyby mieć podobne hasło przewodnie. Co dokładnie można znaleźć na takim spotkaniu? Cytując za stroną: "Pytania. Wskazówki. Pomoc. Inspiracje."

Oczywiście w projekcie dotyczącym gier fabularnych, nie mogło zabraknąć samych gier. Korzystając z porządnego serwera i usług programu Mumble, można w spokoju i z zachowaniem wysokiej jakości komunikacji, po prostu sobie zagrać w rpg. Przez internet. Ba! Można nawet, na spotkaniach czwartkowych i niedzielnych, znaleźć ludzi do gry, gdybyśmy nie posiadali takowych na stanie.

Podsumowując, Master-Mind jest serwisem, który kompleksowo opiekuje się pasjonatami gier fabularnych i zapewnia im wszystkie niezbędne wygody. All Inclusive krótko mówiąc. Jeśli uważasz, że czegoś jednak brakuje lub masz pomysł na dodatkowe wykorzystanie serwera, to nie krępuj się - przyjdź w czwartek i powiedz o tym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...