7 listopada 2010

Krok 1 - Definicja RPG

Poniżej znajduje się pierwszy krok do poznania podstaw RPG. Pamiętaj, że pierwszy krok jest zawsze tym najtrudniejszym. Zanim zaczniesz czytać, upewnij się, że masz wystarczająco determinacji i sił, aby kontynuować raz podjętą naukę.Co to jest gra fabularna, RPG (z ang. role play game) zwana? Wpisując do skarbnicy wiedzy "RPG Wikipedia" otrzymujemy coś takiego. Odstraszające, prawda? Też tak myślę. Na analogiczne pytanie czym jest film, wikipedia odpowie, iż jest to "utwór audiowizualny, składający się ze scen, które z kolei składają się z jednego lub więcej (do kilkudziesięciu) ujęć". Hmm... jak widzimy, wikipedia jest równie dokładna, co nieprzydatna. Dlatego też zamiast tłumaczenia czym jest rpg, powiem co rpg ma do zaoferowania.

Książki, filmy, gry komputerowe i RPG.

Dlaczego czytasz książki? Dlaczego oglądasz filmy? Dlaczego grasz na komputerze? Z dokładnie tego samego powodu ludzie grają w rpg – żeby się dobrze bawić, żeby się odprężyć oraz dodatkowo - żeby się spotkać ze znajomymi.

Zamiast samotnego siedzenia i czytania kolejnego rozdziału książki, w którym to bohater, dokonuje kolejnego fatalnego (w naszym mniemaniu) wyboru, można przejąć inicjatywę i grupowo, wspierając się wzajemnie, dokonywać dokładnie takich wyborów jakie w danej chwili sami uznamy za słuszne.

Zamiast podczas filmu krzyczeć: „ON JEST ZA TOBĄ!!! UCIEKAJ!!!”, można znaleźć się w tamtym miejscu i samodzielnie wykrzyczeć te słowa. Nie po to, żeby uratować głównego bohatera, ale po to, żeby uratować głównego bohatera, który jest Twoim najlepszym przyjacielem i łączy was wspólna przeszłość.

Zamiast włączyć MMORPG i po raz setny iść na „mobki”, „goldfarmę” lub „raid”, przemierzając dokładnie te same lokacje co dzień wcześniej, z ekipą bez imion, w składzie: tank, striker, healer, buffer i debuffer , można zagrać w prawdzie RPG. Można eksplorować nikomu nieznane dotąd zakątki egzotycznych krain, z grupą wiernych przyjaciół i robić dokładnie to, na co ma się ochotę, a nie to, na co pozwala Ci gra. Wszystkie tajemnice świata, od górskich szczytów, po głębiny morskie, czekają tylko o na Ciebie i Twych przyjaciół.

Krok 2 - Od czego zacząć

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...