19 listopada 2010

Krok 3 - Pierwszy kontakt

W kroku drugim, zacząłeś proces zwany Tworzeniem Postaci. Stworzyłeś zalążek swojej pierwszej postaci i wybrałeś również świat (uniwersum), w którym miałaby żyć.Tym razem, pójdziemy troszkę w innym kierunku, lecz ponownie przydadzą nam się ciepły fotel i herbatka.
Wyobraź sobie... Idziesz wieczorem przez miasto, które zmęczone po całym dniu powoli zapada w błogi sen. Mimo blasku księżyca, delikatnie jedynie przesłanianego przez rzadkie chmury, widoczność jest już niewielka. Czując nieprzyjemny zapach spalenizny, zauważasz paru nieszkodliwych bezdomnych, którzy grzejąc sobie ręce przy niewielkim ognisku, cicho rozmawiają. Opatulasz się ciaśniej ciepłym płaszczem i idąc dalej mruczysz coś o paskudnym świecie. Nagle, do twych uszu, dobiega słaby, kobiecy krzyk z zaułka. Odwracając się, widzisz starszą kobietę, która pchnięta przez wysokiego mężczyznę, upada na ziemię, a z jej ust wydobywa się cichy okrzyk bólu. Gdy podbiegasz, aby jej pomóc, poznajesz w kobiecie swoją sąsiadkę, którą dobrze znasz. Napastnik zaczyna uciekać wzdłuż słabo oświetlonego zaułka, a ty zauważasz, że kobieta krwawi...

Teraz nadchodzi najważniejszy moment. Musisz podjąć decyzję. Ograniczony jedynie przez swoją wyobraźnię, musisz postanowić co zrobisz.
- Wezwiesz kogoś na pomoc, a samemu pobiegniesz za napastnikiem?
- Wezwiesz kogoś na pomoc i polecisz mu bieg za bandytą?
- Wezwiesz kogoś na pomoc i w między czasie będziesz starał się utrzymać sąsiadkę przy życiu? Co jeśli i tak się wykrwawi?
- Nie tracąc czasu na wzywanie pomocy, pobiegniesz za napastnikiem i znacznie zwiększysz szanse jego załapania?
- Czy jeśli pobiegniesz i go dogonisz? Będziesz w stanie go obezwładnić?

Co robisz?

Krok 4 - Twoja postać

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...