15 kwietnia 2011

Doodluj


Dawno, dawno temu… (przyp. autora: 4-5 lat temu) człowiek by nawet nie pomyślał, że umówienie się na sesje RPG może stanowić jakikolwiek problem. Pamiętam jeszcze tą wspaniałą nić porozumienia i symbiozy pomiędzy MG, a Graczami:
„MG: Sesja jest w środę o 16:00.
Gracze: Tak jest o Najwyższy.
MG: No ba.”

która zupełnie wystarczała.Niestety przyszło nam żyć w czasach, gdzie ludzie rzekomo dorastają i wytwarza im się niezrozumiałe przekonanie, że RPG nie jest najważniejsze. Umówić się na sesję, staje się problemem na miarę obliczania całek trzeciego stopnia. W pamięci. Nie wszystko na szczęście stracone, gdyż naprzeciw oczekiwaniom ludziom takim jak my, rpg’owcom, wychodzi Doodle. Cytując ze strony:
„Zaplanuj wydarzenie takie jak spotkanie zarządu, firmowy obiad, konferencję, spotkanie rodzinne, wypad do kina lub jakiekolwiek inne wydarzenie grupowe.”
Idea jest bardzo prosta. Wpisujemy nazwę wydarzenia (np. Sesja RPG), proponujemy zakres dat i godzin (np. od czwartku do niedzieli, pomiędzy 15:00, a 22:00), wysyłamy link do znajomych (np. do naszych Graczy), czekamy aż każdy wybierze kiedy ma wolny czas i na podstawie tego ustalamy ostateczną datę i godzinę. Informacja o finalnej dacie jest automatycznie wysyłana do wszystkich, którzy brali udział w ankiecie. Genialne i skuteczne. Bez poręczycieli, bez zbędnych formalności i bez logowania. Doodle ma oczywiście wiele innych zastosowań i możliwości, ale to już pozostawię najbardziej dociekliwym do odkrycia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...