17 czerwca 2011

Dzień Darmowych Gier Fabularnych 2011


Bardzo zacna inicjatywa Dnia Darmowych Gier Fabularnych już jutro, tj. 18stego czerwca. Podając za jej facebookowym profilem:
"Free RPG Day ma na celu promowanie małych i dużych wydawnictw związanych z branżą gier fabularnych poprzez udostępnienie darmowych materiałów np. w postaci elektronicznej (PDF) lub drukowanej."Co można dostać?
Całą masę darmowych gier!

Największych spis darmowych gier znajdziemy na blogu KFC. Jest ich tam ponad pół tysiąca (!) w języku angielskim i około stu w języku polskim.

Dodatkowo, z tego co udało mi się wygrzebać:
1. Nie jesteś bohaterem. Jesteś zbójem i złodziejem... tak zaczyna się opis Dungeon Crawl Classics Role Playing Game, najbardziej klasycznej rozgrywki, czyli eksplorowania podziemi.

2. Opis mechaniki 6d6, będącej interesującą mechaniką, pozwalającą na grę w dowolnym świecie. Nadrzędną zasadą, którą kierowali się twórcy, jest możliwość streszczenia zasad w 30 sekund! Bezpośredni link.

3. Fani twórczości H. P. Lovecrafta zostali również miło połechtani, a to za sprawą darmowego skrótu zasad do gry w świecie Cthulhu.

Na koniec dodam, że sam też planuję na jutro małą niespodziankę dla fanów gier fabularnych. Szczególnie tych nieanglojęzycznych.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...